Haber
03 Haziran 2020 - Çarşamba 11:30
 
Vali USTAOĞLU ve Başkan ZORLUOĞLU Trabzon havalimanı pistini inceledi
GÜNDEM Haberi
Vali USTAOĞLU ve Başkan ZORLUOĞLU Trabzon havalimanı pistini inceledi

Vali USTAOĞLU ve Başkan ZORLUOĞLU Trabzon havalimanı pistini inceledi


Türkiye’nin hava trafiği açısından en önemli havalimanları arasında yer alan Trabzon Havalimanı’nın pisti 1 ayda yenilenerek hizmete açıldı. Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, uçuşların yeniden başlamasının ardından tamamlanan çalışmaları yerinde gördü.

ÇALIŞMALAR HAKKINDA BİLGİ ALDILAR
Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu ile birlikte Ortahisar Kaymakamı Tolga Toğan ve Büyükşehir Belediye Meclis Başkan Vekili Mehmet Karaoğlu yenilenen pistte incelemelerde bulundu. Normalleşme adımları kapsamında Trabzon Havalimanı’nda uçuşlar yeniden başlarken; Vali Ustaoğlu ve Başkan Zorluoğlu, pistin yenileme çalışmalarını yürüten firma yetkililerinden bilgi aldı.

ZORLUOĞLU EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR ETTİ
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, kısa süre içerisinde çok önemli bir çalışma gerçekleştirildiğini belirterek “Öncelikle havalimanımızın pistinin yenilenmesi nedeniyle Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Adil Karaismailoğlu’na, Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürümüz Sayın Hüseyin Keskin’e ve firma yetkililerine gönülden teşekkür ediyorum. Bilindiği gibi pistimizin alt zeminini Büyükşehir Belediyesi olarak biz kazıdık ve hazır hale getirdik. Buradan çıkardığımız malzeme ise bizim için çok kıymetli çünkü asfalt öncesi bu malzemeyi kullanıyoruz. Kısa süre içerisinde böyle bir çalışmayı yapıp tamamlamak çok önemli. Emeği geçen herkese tekrar teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vali, USTAOĞLU, ve, Başkan, ZORLUOĞLU, Trabzon, havalimanı, pistini, inceledi,
Yorumlar
Haber Yazılımı