Haber
12 Kasım 2019 - Salı 11:08
 
Tarihi Karagöz Meydanında Okul ve Öğretmenevi inşaatında sona yaklaşıldı
GENEL Haberi
Tarihi Karagöz Meydanında Okul ve Öğretmenevi inşaatında sona yaklaşıldı

Tarihi Karagöz Meydanında Okul ve Öğretmenevi inşaatında sona yaklaşıldı

 

OKUL VE ÖĞRETMENEVİ SON AŞAMAYA GELDİ

Tarihi Karagöz Meydanı’nı yeniden Trabzon’a kazandırmak için çalışmalarını sürdüren Trabzon Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı, bu alanda bulunan okul ve öğretmenevinin yeni yerinde yapımını tamamlanma aşamasına getirdi.

 

Ortahisar ilçesinin Hacıkasım Mevkii’nde yapımına devam edilen 36 derslikli okul ve 80 yatak kapasiteli öğretmenevi tamamlandığında, tarihi Karagöz Meydanı alanında bulunan Cudibey Ortaokulu ve Trabzon Öğretmenevi buraya taşınacak. Büyükşehir Belediyesi, taşınma işleminin ardından tarihi alanı yeniden meydan olarak düzenleyecek.

 

Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, taşınma işleminin ardından tarihi alanda bulunan okul ve öğretmenevinin yıkımını gerçekleştireceklerini söyledi. Zorluoğlu, “Cudibey Ortaokulu ve Trabzon Öğretmenevini en modern şekilde yeniden şehrimize kazandırdığımız gibi tarihi Karagöz Meydanı’nı da yeniden şehrimize kazandırmış olacağız. Tarihi meydan alanını en güzel şekilde dizayn ederek halkımızın hizmetine sunacağız” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tarihi, Karagöz, Meydanında, Okul, ve, Öğretmenevi, inşaatında, sona, yaklaşıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı