Haber
14 Nisan 2017 - Cuma 19:38
 
Soylu 980 Terörist Etkisiz Hale Getirildi
İÇ İŞLERİ BAKANI SÜLEYMAN SOYLU “980 terörist etkisiz hale geldi” Hükümet olarak bugüne kadar yaptıkları yatırımları ve attıkları adımları herkesin bildiğini bu nedenle anlatmayacağını ifade eden Soylu, tek isteklerinin ülkede huzurun tesis edilmesi olduğunu belirtti.
ASAYİŞ Haberi
Soylu 980 Terörist Etkisiz Hale Getirildi

Hükümet olarak bugüne kadar yaptıkları yatırımları ve attıkları adımları herkesin bildiğini bu nedenle anlatmayacağını ifade eden Soylu, tek isteklerinin ülkede huzurun tesis edilmesi olduğunu belirtti.

Soylu, konuşmasına şöyle devam etti:

“Bu ülkenin her bir santimetrekaresinde bütün dünyayı imrendirecek kadar huzur olacak. Bizim evlatlarımız, insanlarımız ve çocuklarımız yarına umutla bakacaklar. Biraz terörü aşağıya indirdik. Son 6 ayda 980 adet sığınağı tarumar ettik. Kışın hiç durmadık ve hala durmuyoruz. 980 terörist etkisiz hale geldi. Kararlılığımız devam edecek.

Kabiliyetlerimiz yüksektir, Türkiye eski Türkiye değildir. Terörle mücadelenin yanında hizmetleri de yapıyoruz. Doğu ve Güneydoğu’daki 23 ile 82 katrilyon lira yatırım geliyor. Bugün Cumhurbaşkanımız burada yatırım yaparken, iş makinelerini, havalimanlarını yakanlar, bu bölgeye yatırım gelmemesi için ellerinden gelen her şeyi yaptılar. Şimdi terör azaldı. Merak etmeyin yakında terörün tamamını tasfiye edeceğiz. Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da 361 bin kardeşimiz, sadece bu yatırımlarla işe girecek. Bu muhteşem bir tablodur.”

“Kandil’den sıvışın, yakında tepenize ineceğiz”

Ülkeyi aydınlık günlerin beklediğini dile getiren Soylu, sınır dışı operasyonları teröristlerin ülkede tehlike oluşturmaması için yaptıklarını anlattı.

Soylu, her türlü terör örgütüyle mücadele edecek güçlü bir Türkiye’nin olduğunu aktararak şunları kaydetti:

“Yeni stratejimiz terörü Türkiye’de karşılamak değil, terör neredeyse gidip yılanın başını ezer gibi orada başını ezebilmektir. Buradan Kandil’dekilere söylüyorum. Onların kıblesi yok. Bilesiniz onların vicdanı, insanlığı yok. Onların hiçbir değeri buradaki kardeşlerimizin değerleriyle örtüşmüyor. Şimdi buradan Kandil’dekilere söylüyorum. Eğer canınızı seviyorsanız oradan sıvışın. Bilesiniz ki yakında tepenize ineceğiz. Türkiye ciddi bir operasyon yürütüyor ve o operasyonu inşallah başarıyla tamamlayacaktır. İster PKK, DEAŞ, FETÖ, Almanya, Hollanda gelsin bize Patnos yeter, Türkiye yeter.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Soylu, 980, Terörist, Etkisiz, Hale, Getirildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı