Haber
15 Nisan 2017 - Cumartesi 14:26
 
Oyunları bozmak için, güçlü Türkiye için ‘evet’ diyeceğiz
Oyunları bozmak için, güçlü Türkiye için ‘evet’ diyeceğiz Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, yarın gerçekleştirilecek olan halk oylaması öncesinde yayımladığı mesajında, “Ülkemiz üzerinde oynan oyunları bozmak için, güçlü Türkiye için ‘evet’ diyeceğiz. Halkımızın birlik ve beraberliği için, dünyadaki tüm mazlumların tek umudu olan Devletimizin en güçlü şekilde yönetilmesini sağlamak için ‘evet’ diyeceğiz” dedi.
GÜNDEM Haberi
Oyunları bozmak için, güçlü  Türkiye için ‘evet’ diyeceğiz

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, yarın gerçekleştirilecek olan halk oylaması öncesinde yayımladığı mesajında, “Ülkemiz üzerinde oynan oyunları bozmak için, güçlü Türkiye için ‘evet’ diyeceğiz. Halkımızın birlik ve beraberliği için, dünyadaki tüm mazlumların tek umudu olan Devletimizin en güçlü şekilde yönetilmesini sağlamak için ‘evet’ diyeceğiz” dedi.

Mesajında Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin sağlayacağı avantajlara değinen Gümrükçüoğlu, mevcut sistemin Türkiye için pranga olduğunu kaydederken, “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile Devletimizin en güçlü şekilde yönetilmesi sağlanacaktır. Ülkemizde verimsiz koalisyonlar, kaoslar, darbeler, darbe teşebbüsleri ve vesayetler bu sistem ile son bulacaktır. Mevcut sistem ülkemizin ayaklarına vurulmuş prangadır. Ülkemizde hangi dönemlerde güçlü tek parti iktidarları yaşanmış ise o dönemlerde kalkınma hamleleri gerçekleşmiştir. Koalisyon dönemlerinde ise hiçbir kalkınma başarısı sağlanamamıştır. İşte Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, Devletimizin güçlü iktidarlar tarafından en demokratik şekilde yönetilmesini sağlayacaktır. Bunun için yarın (Pazar günü) sandıklara akın edeceğiz ve ‘evet’ diyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Orta Doğu ve Türkiye’de son yıllarda yaşanan gelişmelere de dikkat çeken Gümrükçüoğlu sözlerini şu şekilde tamamladı: “Halkımız tarafından oylanacak olan Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bekasıdır. Çok uzağa gitmemize gerek yok. Sadece bundan yüzyıl öncesine bakarsak ülkemiz üzerinde oynanan oyunları net olarak görürüz. I. Dünya Savaşı’nda kurgulanan ve Türk Milletinin hayata geçirilmesine izin vermediği büyük oyun tekrar sahnelenmek istenmektedir. Bu oyunu bozmak için Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi tasarlanmıştır. Milletimizde bunun farkındadır ve sandıkta gerekeni yapacaktır. Devletimizin bekasını oylayacağız. Devletimizin, şer odakları ile içimizdeki hainler ile Türk-İslam düşmanları ile en güçlü şekilde mücadele etmesini oylayacağız. Mevcut sistem devletimizin ayaklarına vurulmuş bir prangadır. Milletimiz Pazar günü bu prangayı söküp atacaktır.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Oyunları, bozmak, için,, güçlü, , Türkiye, için, ‘evet’, diyeceğiz,
Yorumlar
Haber Yazılımı