Haber
20 Mayıs 2017 - Cumartesi 10:29
 
Bordo Mavi 50 Yılın Öyküsü Trabzonspor
Trabzonspor tarafından hazırlanan, “Bordo-Mavi Fırtına: Fotoğraflarla 50 Yılın Öyküsü” başlıklı sergi 18.05.2017 Forum Trabzon’da yapılan törenle açıldı.
TRABZONSPOR Haberi
Bordo Mavi 50 Yılın Öyküsü Trabzonspor

Trabzonspor tarafından hazırlanan, “Bordo-Mavi Fırtına: Fotoğraflarla 50 Yılın Öyküsü” başlıklı sergi 18.05.2017  Forum Trabzon’da yapılan törenle açıldı.

Törene, Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Asbaşkanımız Ahmet Çubukçu, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Ali Rıza Egemen, Okan Alemdaroğlu, Özer Bayraktar, Erhan Çimşir, Kurucularımızdan Nizamettin Algan ve Salih Erdem, Trabzon Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk, Türkiye Futbol Federasyonu Bölge Müdürü Serdar Bali ve taraftarlarımız katıldı.

Çubukçu: “Anılar geçidinde bir saygı yürüyüşü olacak bu sergi”

İlk olarak kürsüye gelen Asbaşkan Ahmet Çubukçu, şu ifadeleri kullandı: “Trabzonsporumuz bundan 50 yıl önce, 1967 yılında, sağlam ve köklü bir spor kültürünü temel alarak kuruldu. Ve bu kültürden beslenerek yıllar içinde nice zaferlere imza attı; Türk futbolunda çığır açtı.

Ne mutlu ki kimimiz bu 50 yıllık serüvenin tamamına tanıklık etti; kimimiz ise bir kısmına... İşte bu sergide hep beraber geçmişten bugüne anılarımızı tazeleyeceğiz. Anılar geçidinde bir saygı yürüyüşü olacak bu sergi… Trabzonspor’a ve Türk futboluna damgasını vurmuş olaylar, kahramanlar, hafızalarımızdan hiç çıkmayan unutulmaz zaferler yeniden gelecek gözlerimizin önüne. Trabzonsporumuzu ve onun değerlerini betimleyen 50 sözcük ise, sergide yer alan 50 fotoğrafa eşlik edecek.

Muhakkak ki Trabzonspor’un gurur ve zafer dolu yarım asırlık tarihini ne 50 fotoğrafa ne de 50 sözcüğe sığdırmak mümkün… Bu, hepimiz için yalnızca bir hafıza tazelemesi… Trabzonspor Kulübü olarak Trabzonspor’a ilişkin görsel ve yazılı kaynakları bir araya getirmek için başlattığımız arşiv çalışmasının ilk ürünlerinden biri bu sergi. Daha kapsamlı çalışmaların yolunda ilerlediğimizin bir göstergesi…”

Algan: “Devamlılık önemli”

Trabzonspor'un kurucularından Nizamettin Algan ise şöyle konuştu: “Trabzonspor’un tarihi başarılarla dolu. Son yıllarda kaybettiğimiz bazı özelliklerimiz var. Devamlılığın olmadığı yerden başarıyı beklemek hayaldir. Başarılı olduğumuz yıllarda uzun süre birlikte çalışan yönetici, futbolcu, teknik ekip vardı. Gelecekte aynı birliktelikle nice başarılar yaşamayı ümit ediyoruz.”

Genç, “Trabzonspor bizim gözbebeğimiz”

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, kulübün 50’nci yılında şampiyonluk beklediklerini dile getirerek şöyle konuştu: “Trabzonsporumuzun 50 yıllık kuruluşunu betimleyen bir sergideyiz ancak Trabzonspor’un kuruluşu 50 yıldan çok daha öte. Kulübümüze başarılar diliyoruz. Şanlı Trabzonspor’un tarihine seyahat etmek bizi onurlandırıyor. Şampiyonluklarla dolu çok onurlu bir duruş ortaya koyan Trabzonspor bizim her zaman gözbebeğimiz.” diye konuştu.

Vali Yavuz, “Şehir ile Trabzonspor bir bütün”

Trabzon Valisi Yücel Yavuz ise Trabzonspor ile şehrin bütün olduğuna vurgu yaparak şunları söyledi: Trabzonsporumuz sadece futbolda değil diğer branşlarda da inşallah başarılı bir şekilde mücadelesini sürdürüp, şehrimize yakışır bir performans ile bu fırtınayı devam ettirecek. Bu tür etkinlikler önemli. Sergi ve arşiv kültürü gelişiyor. Trabzonspor başarılı olduğunda şehrimizin yüzü gülüyor, insanımızın motivasyonu artıyor. Şehir ile kulübün bütünleştiği bir özelliği taşıyor Trabzon. Bu nedenle Trabzonsporumuzun başarısına kim katkı sağlıyorsa hepsine minnettarız.”

Açılış konuşmalarının ardından ise katılımcılar sergiyi gezerek fotoğrafları inceledi.

Taraftarımızın büyük ilgisi ve beğenisini kazanan sergimiz Forum Trabzon'da 28 Mayıs tarihine kadar gezilebilir.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bordo, Mavi, 50, Yılın, Öyküsü, Trabzonspor,
Yorumlar
Haber Yazılımı