Vakıf Katılım ve MÜSİAD Karz-ı Hasen için iş birliği yaptı

Genel (AA) - Anadolu Ajansı | 15.06.2023 - 15:12, Güncelleme: 15.06.2023 - 17:13
 

Vakıf Katılım ve MÜSİAD Karz-ı Hasen için iş birliği yaptı

- Vakıf Katılım Genel Müdürü Osman Çelik: - MÜSİAD'ın ilk kez bir finans kuruluşuyla bu kapsamda iş birliği yapması ve bunun için de Vakıf Katılım'ı tercih etmesi bize gösterilen bir teveccühtür - MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı: - Vakıf Katılım ile gerçekleştirilen bu protokol ile Karz-ı Hasen çalışmalarımızı genişletiyoruz. Gün, bir ve beraber olma günüdür. Yaralarımızı birlikte saracak, beraber ayağa kalkacağız
İSTANBUL (AA) - Vakıf Katılım ve Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), Karz-ı Hasen Projesi kapsamında mutabakat sağlayarak protokol imzaladı. Vakıf Katılım'dan yapılan açıklamaya göre, katılım finans sektöründe referans kurum olma vizyonuyla çalışmalarını sürdüren Vakıf Katılım, MÜSİAD ile Karz-ı Hasen Projesi çerçevesinde mutabakat sağladı. İş birliği imza programı, MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı, MÜSİAD Karz-ı Hasen Sandığı Başkanı Muhammet Ali Özeken, MÜSİAD Yönetim Kurulu üyeleri, Vakıf Katılım Yönetim Kurulu Başkanı Öztürk Oran ve Vakıf Katılım Genel Müdürü Osman Çelik'in katılımıyla MÜSİAD Genel Merkezi'nde gerçekleşti. Açıklamada imza töreninde yaptığı konuşmaya yer verilen Vakıf Katılım Genel Müdürü Çelik, şunları kaydetti: "Vakıf medeniyeti ve vakıf kültürü anlayışını benimseyerek, sosyal dengenin temellerinden biri olan vakıfların korunmasına ve gelirlerinin artırılmasına yönelik projelere öncelik veriyoruz. Kadim Anadolu geleneği olan Karz-ı Hasen'in uygulanmasını bu kapsamda değerlendiriyoruz. Karz-ı Hasen Projesi için MÜSİAD ile iş birliği yapmaktan çok mutluyuz. Köklü bir geleneği sürdürmenin yanı sıra kısa vadeli kaynağa ihtiyaç duyan MÜSİAD Sandık üyelerine Karz-ı Hasen kullandırılmasını amaçlıyoruz. Proje kapsamında ilk aşamada depremden zarar gören üyelere öncelik tanınacağını da belirtmek isterim. Vade farksız ve komisyonsuz kullandıracağımız bu finansman modeli, aslında Vakıf Katılım için bir sosyal sorumluluk projesidir. MÜSİAD'ın ilk kez bir finans kuruluşuyla bu kapsamda iş birliği yapması ve bunun için de Vakıf Katılım'ı tercih etmesi bize gösterilen bir teveccühtür. İş birliğimiz hayırlara vesile olsun." - "Uygulamanın örnek olmasını ve yaygınlaşmasını temenni ediyoruz" MÜSİAD Genel Başkanı Asmalı da afet bölgesinde depremden etkilenen vatandaşlara yönelik kapsamlı çalışmaların yanında, bölgedeki iş ve ticaret hayatının ayağa kaldırılması için MÜSİAD Karz-ı Hasen Sandığı ile bölgedeki üyelere sermaye desteği sağladıklarını bildirdi. Bununla birlikte üyelerden alınan zorunlu aidatları da Karz-ı Hasen anlayışıyla bu sandığa aktararak, böylesi felaketlerde ve ihtiyaç halinde komisyonsuz veya hibe olarak afetten etkilenen ve zarar gören üyelerin kullanımına sunduklarını, öz kaynaklarını desteklediklerini ifade eden Asmalı, şu değerlendirmede bulundu: "Bu vesileyle iş dünyamızı kadim geleneklerimiz ve yardımlaşma kültürümüzden gelen Karz-ı Hasen uygulamasını ve anlayışını desteklemeye ve yaygınlaştırmaya davet etmiştik. Vakıf Katılım ile gerçekleştirilen bu protokol ile Karz-ı Hasen çalışmalarımızı genişletiyoruz. Gün, bir ve beraber olma günüdür. Yaralarımızı birlikte saracak, beraber ayağa kalkacağız. Bu örnek uygulamaya verdikleri destek için Vakıf Katılım üst yönetimine teşekkür ediyor, söz konusu uygulamanın diğer STK'lara ve katılım bankalarına da örnek olmasını ve yaygınlaşmasını temenni ediyoruz."
- Vakıf Katılım Genel Müdürü Osman Çelik: - MÜSİAD'ın ilk kez bir finans kuruluşuyla bu kapsamda iş birliği yapması ve bunun için de Vakıf Katılım'ı tercih etmesi bize gösterilen bir teveccühtür - MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı: - Vakıf Katılım ile gerçekleştirilen bu protokol ile Karz-ı Hasen çalışmalarımızı genişletiyoruz. Gün, bir ve beraber olma günüdür. Yaralarımızı birlikte saracak, beraber ayağa kalkacağız

İSTANBUL (AA) - Vakıf Katılım ve Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), Karz-ı Hasen Projesi kapsamında mutabakat sağlayarak protokol imzaladı.

Vakıf Katılım'dan yapılan açıklamaya göre, katılım finans sektöründe referans kurum olma vizyonuyla çalışmalarını sürdüren Vakıf Katılım, MÜSİAD ile Karz-ı Hasen Projesi çerçevesinde mutabakat sağladı.

İş birliği imza programı, MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı, MÜSİAD Karz-ı Hasen Sandığı Başkanı Muhammet Ali Özeken, MÜSİAD Yönetim Kurulu üyeleri, Vakıf Katılım Yönetim Kurulu Başkanı Öztürk Oran ve Vakıf Katılım Genel Müdürü Osman Çelik'in katılımıyla MÜSİAD Genel Merkezi'nde gerçekleşti.

Açıklamada imza töreninde yaptığı konuşmaya yer verilen Vakıf Katılım Genel Müdürü Çelik, şunları kaydetti:

"Vakıf medeniyeti ve vakıf kültürü anlayışını benimseyerek, sosyal dengenin temellerinden biri olan vakıfların korunmasına ve gelirlerinin artırılmasına yönelik projelere öncelik veriyoruz. Kadim Anadolu geleneği olan Karz-ı Hasen'in uygulanmasını bu kapsamda değerlendiriyoruz. Karz-ı Hasen Projesi için MÜSİAD ile iş birliği yapmaktan çok mutluyuz. Köklü bir geleneği sürdürmenin yanı sıra kısa vadeli kaynağa ihtiyaç duyan MÜSİAD Sandık üyelerine Karz-ı Hasen kullandırılmasını amaçlıyoruz. Proje kapsamında ilk aşamada depremden zarar gören üyelere öncelik tanınacağını da belirtmek isterim. Vade farksız ve komisyonsuz kullandıracağımız bu finansman modeli, aslında Vakıf Katılım için bir sosyal sorumluluk projesidir. MÜSİAD'ın ilk kez bir finans kuruluşuyla bu kapsamda iş birliği yapması ve bunun için de Vakıf Katılım'ı tercih etmesi bize gösterilen bir teveccühtür. İş birliğimiz hayırlara vesile olsun."

- "Uygulamanın örnek olmasını ve yaygınlaşmasını temenni ediyoruz"

MÜSİAD Genel Başkanı Asmalı da afet bölgesinde depremden etkilenen vatandaşlara yönelik kapsamlı çalışmaların yanında, bölgedeki iş ve ticaret hayatının ayağa kaldırılması için MÜSİAD Karz-ı Hasen Sandığı ile bölgedeki üyelere sermaye desteği sağladıklarını bildirdi.

Bununla birlikte üyelerden alınan zorunlu aidatları da Karz-ı Hasen anlayışıyla bu sandığa aktararak, böylesi felaketlerde ve ihtiyaç halinde komisyonsuz veya hibe olarak afetten etkilenen ve zarar gören üyelerin kullanımına sunduklarını, öz kaynaklarını desteklediklerini ifade eden Asmalı, şu değerlendirmede bulundu:

"Bu vesileyle iş dünyamızı kadim geleneklerimiz ve yardımlaşma kültürümüzden gelen Karz-ı Hasen uygulamasını ve anlayışını desteklemeye ve yaygınlaştırmaya davet etmiştik. Vakıf Katılım ile gerçekleştirilen bu protokol ile Karz-ı Hasen çalışmalarımızı genişletiyoruz. Gün, bir ve beraber olma günüdür. Yaralarımızı birlikte saracak, beraber ayağa kalkacağız. Bu örnek uygulamaya verdikleri destek için Vakıf Katılım üst yönetimine teşekkür ediyor, söz konusu uygulamanın diğer STK'lara ve katılım bankalarına da örnek olmasını ve yaygınlaşmasını temenni ediyoruz."

İstanbul HABERİ

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve taka61.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.