Trabzon Ortahisar'da bahar cümbüşü başladı

Genel 09.03.2020 - 09:20, Güncelleme: 13.10.2020 - 17:05
 

Trabzon Ortahisar'da bahar cümbüşü başladı

Ortahisar Belediyesi, ilkbaharın gelmesiyle birlikte ilçeyi rengârenk çiçek ve bitkilerle donatmaya başladı.
Trabzon Ortahisar'da  bahar cümbüşü başladı   Ortahisar Belediyesi, ilkbaharın gelmesiyle birlikte ilçeyi rengârenk çiçek ve bitkilerle donatmaya başladı.   Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri bir yandan yeşil alanları ilkbahar çiçekleriyle donatırken; diğer yandan da yeni parkları bir bir hayata geçiriyor. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, belediyenin kurulduğu 2014 yılından itibaren 63747m²  yeni yeşil alanı ilçeye kazandırdıklarını söyledi.  Beş yılda, 50987 adet fidan, ağaç ve çalı dikimi gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Genç, 45 bin 423 m²'lik yeşil  alanda da yenileme çalışmaları yaptıklarını söyledi.   "YEŞİLİ ARTIRMAK STRATEJİK HEDEFİMİZ" Baharın gelişinin müjdecisi olarak mevsime uygun çiçek ve bitkileri toprakla buluşturduklarını belirten Başkan Genç, "Güzide Ortahisar'ımızda yeşil alanlarımızı artırmak bizim stratejik hedeflerimiz arasında yer alıyor. Küresel ısınmanın arttığı ve iklim değişikliklerinin bütün olumsuzluklarıyla kendini gösterdiği günümüzde yeşil alanları artırmaya büyük önem veriyoruz. Zira son yıllarda yoğun yapılaşmadan dolayı şehrimizde yeşil alanların sayısı azalmıştı. Göreve geldiğimiz 2014 yılından itibaren bu konu üzerinde hassasiyet gösterdik. Vatandaşlarımızın bizden en çok talep ettiği hususlar arasında yeşil alanlar ve çocuklar için oyun parkları ilk sırada geliyordu. Ortahisar Belediyesi olarak biz de bu talepleri göz önüne alarak her yıl park sayımızı katlayarak artırdık." dedi.     TOPLAM PARK SAYISI 164 ADET Ortahisar Belediyesi'nin 5 yılda 63 adet yeni park yaptığını belirten Başkan Genç, parklarla ilgili şu bilgileri aktardı: "Belediyemiz kurulduğunda Trabzon Belediyesi'nden ve belde belediyelerinden bize devredilen park sayısı 101 adetti. Belediyemiz kendi imkânlarıyla 63 adet park yaptı. Bu sayıya 10 adet orman alanı da dahildir. Şu anda toplam park sayımız 164 adede ulaştı. Bu parklarımızdan 105 adedi belediyemize, 36'sı Milli Emlak'a, 19'u Trabzon Büyükşehir Belediyesi'ne ve 4 adedi ise özel mülkiyete aittir."     "GELECEĞİMİZİ İLGİLENDİREN BİR KONU" Vatandaşların yeşil alan taleplerine hiçbir zaman duyarsız kalmadıklarını belirten Başkan Genç, "Belediye başkanlığı görevini üstlenir üstlenmez vatandaşlarımıza verdiğimiz sözler çerçevesinde park yapımına ağırlık verdik. Vatandaşlarımızın yeşil alan taleplerine hiçbir zaman duyarsız kalamazdık. Zira bu aynı zamanda bizim geleceğimizi ilgilendiren bir konu... Eğer temiz bir çevrede yaşamak istiyorsak ve temiz hava solumak istiyorsak nefes alanlarımızı artırmamız gerekiyor. Bizim de yegâne amacımız vatandaşlarımızın daha temiz bir hava soluması... Yeşille müsemma ilçemizde buna uygun olarak park yapımını oldukça önemsiyoruz. Karadeniz yeşilliğiyle, bitki örtüsüyle, ormanları ve dereleriyle ünlü bir bölge... Yeşil alanlarımızı korumak ve yeşil alanlarımızı daha da artırmak bizim belediye olarak görevimiz." diye konuştu.
Ortahisar Belediyesi, ilkbaharın gelmesiyle birlikte ilçeyi rengârenk çiçek ve bitkilerle donatmaya başladı.

Trabzon Ortahisar'da  bahar cümbüşü başladı

 

Ortahisar Belediyesi, ilkbaharın gelmesiyle birlikte ilçeyi rengârenk çiçek ve bitkilerle donatmaya başladı.

 

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri bir yandan yeşil alanları ilkbahar çiçekleriyle donatırken; diğer yandan da yeni parkları bir bir hayata geçiriyor. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, belediyenin kurulduğu 2014 yılından itibaren 63747m²  yeni yeşil alanı ilçeye kazandırdıklarını söyledi.  Beş yılda, 50987 adet fidan, ağaç ve çalı dikimi gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Genç, 45 bin 423 m²'lik yeşil  alanda da yenileme çalışmaları yaptıklarını söyledi.

 

"YEŞİLİ ARTIRMAK STRATEJİK HEDEFİMİZ"

Baharın gelişinin müjdecisi olarak mevsime uygun çiçek ve bitkileri toprakla buluşturduklarını belirten Başkan Genç, "Güzide Ortahisar'ımızda yeşil alanlarımızı artırmak bizim stratejik hedeflerimiz arasında yer alıyor. Küresel ısınmanın arttığı ve iklim değişikliklerinin bütün olumsuzluklarıyla kendini gösterdiği günümüzde yeşil alanları artırmaya büyük önem veriyoruz. Zira son yıllarda yoğun yapılaşmadan dolayı şehrimizde yeşil alanların sayısı azalmıştı. Göreve geldiğimiz 2014 yılından itibaren bu konu üzerinde hassasiyet gösterdik. Vatandaşlarımızın bizden en çok talep ettiği hususlar arasında yeşil alanlar ve çocuklar için oyun parkları ilk sırada geliyordu. Ortahisar Belediyesi olarak biz de bu talepleri göz önüne alarak her yıl park sayımızı katlayarak artırdık." dedi.  

 

TOPLAM PARK SAYISI 164 ADET

Ortahisar Belediyesi'nin 5 yılda 63 adet yeni park yaptığını belirten Başkan Genç, parklarla ilgili şu bilgileri aktardı: "Belediyemiz kurulduğunda Trabzon Belediyesi'nden ve belde belediyelerinden bize devredilen park sayısı 101 adetti. Belediyemiz kendi imkânlarıyla 63 adet park yaptı. Bu sayıya 10 adet orman alanı da dahildir. Şu anda toplam park sayımız 164 adede ulaştı. Bu parklarımızdan 105 adedi belediyemize, 36'sı Milli Emlak'a, 19'u Trabzon Büyükşehir Belediyesi'ne ve 4 adedi ise özel mülkiyete aittir."

 

 

"GELECEĞİMİZİ İLGİLENDİREN BİR KONU"

Vatandaşların yeşil alan taleplerine hiçbir zaman duyarsız kalmadıklarını belirten Başkan Genç, "Belediye başkanlığı görevini üstlenir üstlenmez vatandaşlarımıza verdiğimiz sözler çerçevesinde park yapımına ağırlık verdik. Vatandaşlarımızın yeşil alan taleplerine hiçbir zaman duyarsız kalamazdık. Zira bu aynı zamanda bizim geleceğimizi ilgilendiren bir konu... Eğer temiz bir çevrede yaşamak istiyorsak ve temiz hava solumak istiyorsak nefes alanlarımızı artırmamız gerekiyor. Bizim de yegâne amacımız vatandaşlarımızın daha temiz bir hava soluması... Yeşille müsemma ilçemizde buna uygun olarak park yapımını oldukça önemsiyoruz. Karadeniz yeşilliğiyle, bitki örtüsüyle, ormanları ve dereleriyle ünlü bir bölge... Yeşil alanlarımızı korumak ve yeşil alanlarımızı daha da artırmak bizim belediye olarak görevimiz." diye konuştu.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve taka61.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.