Haber
06 Kasım 2019 - Çarşamba 20:24
 
Ünal Karaman ve Alexander Sörloth basın toplantısında açıklamlarda bulundular
TRABZONSPOR Haberi
Ünal Karaman ve Alexander Sörloth basın toplantısında açıklamlarda bulundular

Ünal Karaman ve Alexander Sörloth basın toplantısında açıklamlarda bulundular

 

 

Trabzonspor UEFA Avrupa Ligi C Grubu’nda oynayacağı Krasnodar karşılaşması öncesi Teknik Direktör Ünal Karaman ve Alexander Sörloth basın mensuplarının sorularını yanıtladı.  

 

Oynanacak maça hem fiziksel hem de psikolojik olarak hazır olduklarını belirten Teknik Direktör Karaman, "Oyuncularımın başında bir salon subayı değil saha komutanı var. Dolayısıyla bizim iş bitti deyip beyaz bayrak ya da havluyu atmadığımız sürece onların da atma lüksü yok. Onlar kaybedecek ve öğrenecekler ama pes etmeyecekler. Yarınki maça da bu şekilde bakıyoruz. Bizim psikolojik olarak bir yılgınlığımız yok. Sakat oyuncularımız için gerçekten üzgünüz, uzun zamandır onlardan yararlanamıyoruz. İyisi kötüsü ile sonucu alabilirsiniz. Ancak olabilecek en iyi hazırlıkta biz yarın sahada olacağız. Gücümüzü sonuna kadar kullanacağız. Bunun ötesinde rakibimiz önemli bir takım ligde de iyi bir durumdalar. İşimizin zorluğunu da biliyoruz. Ama biz hem fiziksel hem de psikolojik olarak hazırız" dedi.  

 

Teknik Direktör Karaman sözlerini şöyle sürdürdü "Biz geçen sene geldiğimizden beri birçok zorlukla mücadele ettik. Camiaya gönül veren her insan zorlukla mücadele ediyor. Bundan başkanımız ve yönetim kurulu ile kulüp profesyonellerinin emeğini yok sayamayız. Bu bir süreç. Bugünden yarına düzeltmek söz konusu olmayabilir. Birçok şeyin düzelmesinde sonuçlar çok önemli unsurdur. Biz zaman zaman arzu ettiğimiz sonuçları alarak bir yerlere gelmeye çalıştık ama sonuçlara gelmek istediğimiz yerlerde önce insan olan ve yeteneğini sonuna kadar kullanmaya çalışan bir oyuncu grubuna sahibiz. Şu bir gerçek biz yeteneğimiz ölçüsünde en iyiyi vermeye çalışıyoruz. Oyuncularımız ne antrenman ne de maçta kendi yeteneklerinin gerisinde kalacak performans göstermiyorlar. Olacak her türlü sonucu kabul edebiliyoruz. Bize samimi inananlar da bu kabulleniş içinde olursa Trabzonspor'un geleceğinin daha sağlam temeller üzerine oturmasında yavaş yavaş atacağımız adımları olgunlukla karşılayıp bizi desteklerse biz bu işi başarırız. Bugün zorluk var, bu zorluk içinde, 'Kardeşim biz sonuca bakıyoruz, siz istediğinizi yapın' derlerse bu konuda da idmanlıyız. Vakti zamanı geldiğinde de gereğini yaparız"  

 

Bir basın mensubunun Sosa ve Sturridge’nin yokluğunda Trabzonspor'un oyun planına yönelik sorusuna Teknik Direktör Ünal Karaman, “Bir takım her türlü özelliği içerisinde barındıran, farklı özellikteki kimyaya uygun oyuncu karakterlerinden oluşur. Sosa ve Sturridge elbette ki önemli ancak bizim için Abdülkadir Ömür, Abdulkadir Parmak, Ekuban ve Obi Mikel gibi 7 tane sakatımızı saydığınızda hepsi bizim için ayrı ayrı değerli. Biz Türkiye’de de çoğu zaman kullanırız krizlerin kendi içinde fırsat sakladığını. Belki buraya getirdiğimiz oyuncular yarın forma şansı bulduklarında bunu bir fırsata dönüştürecekler. Böyle önemli bir müsabakada kendilerini gösterme fırsatı bulacaklar ve geleceğin yıldız adayları arasında yerlerini alacaklar. Oynatamadığımız oyunculara uzun bir zamandır üzülüyoruz ama bununla birlikte bu arkadaşlarımız inanıyorum ki armalarını en iyi şekilde temsil edeceklerdir” diyerek yanıt verdi.  

 

Alexander Sörloth ise, “Krasnodar’a karşı kendi sahamızda oynadığımız karşılaşmanın ilk yarısında maalesef gol atamamıştık. İyi oynamıştık ancak başarılı olamamıştık. Yarın hedefimiz elbette iyi oyun ve iyi bir galibiyet olacak” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ünal, Karaman, ve, Alexander, Sörloth, basın, toplantısında, açıklamlarda, bulundular,
Yorumlar
Haber Yazılımı