Haber
19 Mart 2020 - Perşembe 16:51
 
Türkiye'deki tüm ligler ertlendi
Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, koronavirüs salgını nedeniyle futbol, basketbol, voleybol ve hentbolda liglerin ertelendiğini açıkladı.
SPOR Haberi
Türkiye'deki tüm ligler ertlendi

Türkiye'deki tüm ligler ertlendi 

 

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, koronavirüs salgını nedeniyle futbol, basketbol, voleybol ve hentbolda liglerin ertelendiğini açıkladı.

 

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına ilişkin gelişmeleri değerlendirmek üzere futbol, basketbol, voleybol federasyonları ve Kulüpler Birliği Vakfı başkanlarıyla Ankara'da Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü'nde bir araya geldi.

 

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, liglerin geleceği ile ilgili açıklama yapıyor. Açıklamadan satırbaşları şu şekilde:

 

Türkiye olarak, salgın ilk ortaya çıktığı andan itibaren, bu işin üzerine giden ilk ülkelerden biriyiz. Tedbirlere harfiyen uyulması çok önemli. Devletimizin tüm kurumları ellerinden geleni yapıyor."

 

"Virüsün en çok etkilediği alanlardan biri spor. Salgının kontrol altına alınamadığı birçok ülkede müsabakalar ertelenmiş durumda. UEFA'da da EURO 2020'nin 1 yıl ertelenmesi kararı alındı. Federasyon başkanlarıyla detaylı bir değerlendirme imkanı bulduk. Bizim amacımız Türk gençlerinin yarınlarını planlamak.

 

Sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında gerçekleştirilen Koronavirüs Değerlendirme Toplantısı’nda ve akabinde yapılan görüşmeler neticesinde; hentbol, voleybol, basketbol ve futbol liglerinin tamamının salgına yönelik alınan tedbirler kapsamında ertelenmesine karar verilmiştir.

 

TFF Başkanı Nihat Özdemir ise Lig erteleme tarihinin yapılacak çalışmalar sonrası belirleneceğini açıkladı.

 Özdemir "Ligleri erteliyoruz. Yapacağımız çalışmalar sonucunda tarih belli olacaktır. Çalışma grubu oluşturup bundan sonraki yol haritasını belirleyeceğiz. Hedefimiz liglerimizin en kısa zamanda başlaması. Seyircili, taraftarlı olarak oynatmayı planlıyoruz" dedi.   

Kaynak: Editör:
Etiketler: Türkiye'deki, tüm, ligler, ertlendi, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı