Haber
03 Mayıs 2017 - Çarşamba 12:14
 
TÜRKİYE, AB’NİN KAPIKULU DEĞİL
TÜRKİYE, AB’NİN KAPIKULU DEĞİL Cumhurbaşkanı Erdoğan Konuşmasında Türkiye AB ilişkilerine de değinerek, ‘Biz bundan sonra ne yapacağız’ diyen AB yetkililerine cevaben “Bundan sonra yapacağınız bir şey var, nedir o? Bugüne kadar açmadığınız şu fasılları açmaktan başka çareniz yok, bu açarsanız ne ala, açmadığınız takdirde güle güle” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin AB’nin kapıkulu olmadığını, üyelik sürecinde bugüne kadar ne söylendiyse, ne dendiyse bunların hepsini yerine getirdiğini söyledi.
GÜNDEM Haberi
TÜRKİYE, AB’NİN KAPIKULU DEĞİL

TÜRKİYE, AB’NİN KAPIKULU DEĞİL”

Cumhurbaşkanı Erdoğan Konuşmasında  Türkiye AB ilişkilerine de değinerek, ‘Biz bundan sonra ne yapacağız’ diyen AB yetkililerine cevaben “Bundan sonra yapacağınız bir şey var, nedir o? Bugüne kadar açmadığınız şu fasılları açmaktan başka çareniz yok, bu açarsanız ne ala, açmadığınız takdirde güle güle” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin AB’nin kapıkulu olmadığını, üyelik sürecinde bugüne kadar ne söylendiyse, ne dendiyse bunların hepsini yerine getirdiğini söyledi.
Belçika’da yapılacak NATO Liderler Zirvesinde kendisine görüşme talebini ileten kimi AB yetkililerinin Türkiye’nin yerine getirmesi gereken 5 madde sıraladığını ve bunların arasında olağan üstü halin (OHAL) kaldırılması olduğunu aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu açıklamalarda bulundu: “O 5 maddeye bakıyorum, ‘ilk adımı Türkiye’yi atması gerekir.’ Ee, ‘OHAL’in kalkması gerekir’, şu olması lazım, bu olması lazım. Geçin bunları geçin, siz ne yapacaksınız onu söyleyin. Sen önce git Fransa’daki OHAL’i kaldır. Onu kaldırmayacaksın, bizdeki OHAL’i kaldıracaksın. Biz bu terörle mücadeleyi neyle vereceğiz? Orada 10 tane, 15 tane terörist öldürüldü Fransa’da, bundan dolayı OHAL ilan ettiler. Bizde devleti yıkmaya yönelik bir darbe teşebbüsü var, 249 şehidimiz var, 2193 gazimiz var, biz OHAL ilan edemeyeceğiz, beyefendilerden izin alacağız; böyle bir şey olabilir mi? Onun için de tabi onlara söyleyeceğimiz tek şey; önce bu fasılları halledeceksiniz, verdiğiniz sözleri tutacaksınız, ondan sonra masaya oturur konuşuruz. Aaksi takdirde sizinle görüşecek bir şeyimiz kalmadı.”
Kaynak: Editör:
Etiketler: TÜRKİYE,, AB’NİN, KAPIKULU, DEĞİL,
Yorumlar
Haber Yazılımı