Haber
14 Mart 2017 - Salı 14:06
 
İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ PLATFORMU
İstihdam seferberliği konusundaki çalışmaları planlamak ve yürütmek üzere oluşturulan Trabzon İstihdam Seferberliği Platformu, ilk toplantısını Vali Yücel Yavuz başkanlığında gerçekleştirdi.
EKONOMİ Haberi
İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ PLATFORMU


TTSO’da düzenlenen toplantıya Vali Yavuz’un yanı sıra Trabzon Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Eyyüp Ergan, TTSO Yönetim Kurulu Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, TESOB Başkanı Metin Kara, Of Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdal Saral, İŞKUR İl Müdürü Adnan Zengin, SGK İl Müdürü Aydın Gedikli, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Akkaya, TTB Genel Sekreteri Şükrü Erüz, TTSO Genel Sekreteri Hakan Gürhan ve DKİB Genel Sekreter Vekili Ekrem Altun katıldı.

Toplantıda İstihdam Seferberliği kapsamında bugüne kadar yapılan çalışmalar değerlendirilirken, bundan sonraki çalışmalarla ilgili yol haritası belirlendi.

Vali Yücel Yavuz, devletin işsiz vatandaşın ve işverenin yanında olduğunu belirterek, “Devletin sağladığı kolaylıklardan tüm işverenlerin yararlanması gerek. Bu konuya büyük önem veriyoruz ve tüm iş dünyasını istihdam seferberliğine katılmaya çağırıyoruz” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İstihdam, seferberliği, konusundaki, çalışmaları, planlamak, yürütmek, üzere, ol
Yorumlar
Haber Yazılımı