Haber
02 Mayıs 2017 - Salı 22:17
 
C. Başkanı Erdoğan Kurucusu Olduğum AK Parti’ye, Sevdama Bugün Yeniden Dönüyorum
C. Başkanı Erdoğan Kurucusu Olduğum AK Parti’ye, Sevdama Bugün Yeniden Dönüyorum. “979 GÜN SONRA BU HASRET SONA ERİYOR” “27 Ağustos 2014 tarihinde, milletimiz tarafından Cumhurbaşkanlığı görevine seçilmem sebebiyle, Anayasa gereği ayrılmak zorunda kaldığım, kurucusu olduğum partime, yuvama, sevdama, aşkıma bugün yeniden dönüyorum” sözleriyle konuşmasına başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 979 gün sonra bu hasreti sona erdiğini söyledi ve “Bugün burada, bir kez daha ‘selamünaleyküm’ diyerek, heyetinizin içine tekrar dâhil oluyorum” dedi.
SİYASET Haberi
C. Başkanı Erdoğan Kurucusu Olduğum AK Parti’ye, Sevdama Bugün Yeniden Dönüyorum

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Konuşmalarından Bir Kısmı Şu Şekilde Oldu;

“979 GÜN SONRA BU HASRET SONA ERİYOR”

“27 Ağustos 2014 tarihinde, milletimiz tarafından Cumhurbaşkanlığı görevine seçilmem sebebiyle, Anayasa gereği ayrılmak zorunda kaldığım, kurucusu olduğum partime, yuvama, sevdama, aşkıma bugün yeniden dönüyorum” sözleriyle konuşmasına başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 979 gün sonra bu hasreti sona erdiğini söyledi ve “Bugün burada, bir kez daha ‘selamünaleyküm’ diyerek, heyetinizin içine tekrar dâhil oluyorum” dedi.
16 Nisan Anayasa değişikliğiyle Cumhurbaşkanlarının parti üyeliği yasağının kaldırılması imkânını değerlendirerek, partisine tekrar üye olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaşanan ayrılığın sadece resmî bir ayrılık, aradaki mesafenin mevzuat gereği olan bir mesafe olduğunu ifade etti. Gönüllerin hep birlikte olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biliyoruz ki, gönüllere sınır çizmek, gönüllere duvar örmek mümkün değildir. Biz hep, ‘Bu hududu kimler çizmiş gönlüme, dar geliyor gardaşım’ dedik ve işte bugünlere geldik” şeklinde konuştu.

 

“TÜRKİYE, AB’NİN KAPIKULU DEĞİL”

Konuşmasında Türkiye AB ilişkilerine de değinerek, ‘Biz bundan sonra ne yapacağız’ diyen AB yetkililerine cevaben “Bundan sonra yapacağınız bir şey var, nedir o? Bugüne kadar açmadığınız şu fasılları açmaktan başka çareniz yok, bu açarsanız ne ala, açmadığınız takdirde güle güle” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin AB’nin kapıkulu olmadığını, üyelik sürecinde bugüne kadar ne söylendiyse, ne dendiyse bunların hepsini yerine getirdiğini söyledi.
Belçika’da yapılacak NATO Liderler Zirvesinde kendisine görüşme talebini ileten kimi AB yetkililerinin Türkiye’nin yerine getirmesi gereken 5 madde sıraladığını ve bunların arasında olağan üstü halin (OHAL) kaldırılması olduğunu aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu açıklamalarda bulundu: “O 5 maddeye bakıyorum, ‘ilk adımı Türkiye’yi atması gerekir.’ Ee, ‘OHAL’in kalkması gerekir’, şu olması lazım, bu olması lazım. Geçin bunları geçin, siz ne yapacaksınız onu söyleyin. Sen önce git Fransa’daki OHAL’i kaldır. Onu kaldırmayacaksın, bizdeki OHAL’i kaldıracaksın. Biz bu terörle mücadeleyi neyle vereceğiz? Orada 10 tane, 15 tane terörist öldürüldü Fransa’da, bundan dolayı OHAL ilan ettiler. Bizde devleti yıkmaya yönelik bir darbe teşebbüsü var, 249 şehidimiz var, 2193 gazimiz var, biz OHAL ilan edemeyeceğiz, beyefendilerden izin alacağız; böyle bir şey olabilir mi? Onun için de tabi onlara söyleyeceğimiz tek şey; önce bu fasılları halledeceksiniz, verdiğiniz sözleri tutacaksınız, ondan sonra masaya oturur konuşuruz. Aaksi takdirde sizinle görüşecek bir şeyimiz kalmadı.”
Kaynak: Editör:
Etiketler: C., Başkanı, Erdoğan, Kurucusu, Olduğum, AK, Parti’ye,, Sevdama, Bugün, Yeniden, Dönüyorum,
Yorumlar
Haber Yazılımı