Haber
22 Haziran 2020 - Pazartesi 14:40
 
Yetenek Kapısı Platformu, işverenler ile öğrenci/mezunları bir araya getiriyor
GENEL Haberi
Yetenek Kapısı Platformu, işverenler ile öğrenci/mezunları bir araya getiriyor

Yetenek Kapısı Platformu, işverenler ile öğrenci/mezunları bir araya getiriyor

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından hizmete sunulan "Yetenek Kapısı" çevrimiçi kariyer platformu (www.yetenekkapisi.org); işverenlerin ihtiyaç duydukları yetenekleri henüz eğitimleri devam ederken keşfetmelerine, öğrenci/mezunlar ile zaman ve mekândan bağımsız şekilde iletişim kurmalarına imkân sağlamaktadır.

TOBB, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi ile 8 Haziran 2020 tarihinde İş Birliği Protokolü imzalamış olup "Yetenek Kapısı" çevrimiçi kariyer platformunu desteklemektedir.

"Yetenek Kapısı"nda oluşturulacak hesap ile ülkemizdeki ve yurt dışındaki üniversitelerin kariyer merkezleri ile iletişim kurulabilmekte, şirketlerin ve kurumların iş/staj ilanları istenilen üniversite ve bölümlerden öğrencilerin/mezunlarının başvurusuna açılabilmekte, özgeçmişler incelenerek adaylar ile sistem üzerinden iletişim kurulabilmektedir.

Yetenek Kapısı; eğitimli gençler arasındaki marka bilinirliğinin artırılmasına, aynı zamanda kariyer etkinliklerinin düzenlenerek üniversitelerin düzenlediği kariyer fuarlarından haberdar olunmasına ve kayıt yaptırılabilmesine imkan sağlamaktadır.

Firmalar ve öğrenci/mezunlar www.yetenekkapisi.org adresi üzerinden sisteme kayıt yaptırabilmektedir.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yetenek, Kapısı, Platformu,, işverenler, ile, öğrenci/mezunları, bir, araya, getiriyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı