Haber
28 Mart 2017 - Salı 16:53
 
Trabzon Milli Eğitimden Suriye'ye 8 Tır
Müdürlüğümüz Organizesiyle Toplanan 8 Tır Dolusu Eğitim Malzemesi Suriye’ye Doğru Yola Çıktı
GÜNDEM Haberi
Trabzon Milli Eğitimden Suriye'ye 8 Tır

uriye’de “Fırat Kalkanı” harekâtı sonrası oluşturulan terörden arındırılmış bölgelere yapılacak eğitim malzemeleri yardımı için, 18 ilçe milli eğitim müdürlüğü tarafından hazırlanan eğitim araç ve gereçlerini taşıyacak olan tırlarımız Akçaabat Otogarı’ndan yola çıktı.

Yapılan uğurlama törenine Valimiz Sayın Yücel YAVUZ, Milli Eğitim Müdürümüz Hızır AKTAŞ, Akçaabat Kaymakamı Soner ŞENEL, Şube Müdürleri Burak FETTAHOĞLU, Yakup BAYRAKTAR, Akçaabat İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet ÜÇÜNCÜ ile vatandaşlar katıldı.

 “Fırat Kalkanı” operasyonu kapsamında Suriye’deki Azez, Çobanbey, Jerablus ve El-Bab bölgelerinde başarı ile yürütülmekte olan güvenli bölge oluşturma çabalarının tam anlamıyla olumlu neticeye ulaşabilmesi; hayatın normal işleyişine dönebilmesi ve eğitim sisteminin ikame edilmesi ile mümkün olacaktır. Bu maksatla Müdürlüğümüz organizesi, ilimizdeki on sekiz ilçenin de katılımlarıyla, içerisinde sıra, masa, boya, projektör, bilgisayar, yazıcı, dolap, kırtasiye malzemesi, koltuk ve eğitim-öğretimde kullanılan tüm malzemelerin yer aldığı sekiz tır dolusu malzeme toplanmıştır.

Suriye’de, Hayatın Yeniden Normale Dönmesini Hedefliyoruz

Yardım tırlarının uğurlanması esnasında bir konuşma yapan Milli Eğitim Müdürümüz Hızır AKTAŞ, “Milli Eğitim Bakanlığımızın öncülüğünde, ülke genelinde başlatılan ve devam eden yardım toplama kampanyası neticesinde, on sekiz ilçemizin desteğiyle toplam sekiz tır dolusu okul malzemesi toplanmıştır. Bizler bu desteklerle Suriye’deki Azez, Çobanbey, Jerablus ve El-Bab gibi şehirlerdeki eğitim ve öğretimi yeniden canlandırmayı, tekmil kılmayı ve hayatın yeniden normale dönmesine katkı sağlamayı hedeflemekteyiz. Bu organizasyonda emeği geçen bütün çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Müdürlüğümüz, Organizesiyle, Toplanan, 8, Tır, Dolusu, Eğitim, Malzemesi, Suriye
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Trabzon Milli Eğitimden Suriye'ye 8 Tır
Trabzon Milli Eğitimden Suriye'ye 8 Tır
Trabzon Milli Eğitimden Suriye'ye 8 Tır
Yorumlar
Haber Yazılımı