Haber
03 Mayıs 2017 - Çarşamba 17:31
 
Liseye Yolculuk Projesi
Liseye Yolculuk Projesi- Lise Tanıtım Günleri 3-4 Mayıs’ta Meydan Parkı’nda Gerçekleştiriliyor. Trabzon Milli Eğitim Müdürlüğü, liseye girme hazırlığı içinde olan öğrencilerin, tercih edecekleri liseleri tanımalarına ve geleceklerinde yaşamlarını biçimlendirecek mesleğin kararını vermelerine, bilinçli ve etkin şekilde ön hazırlık yapmalarına yardımcı olmak amacıyla “Liseye Yolculuk” projesinin “Lise Tanıtım Günleri” ayağını 3-4 Mayıs tarihleri arasında düzenliyor.
EĞİTİM Haberi
Liseye Yolculuk Projesi

Liseye yeni başlayacak öğrencilerin aklındaki ilk soru, gelecekte daha mutlu ve başarılı olabilmek için “Hangi okula gitmeliyim?” sorusudur. Bu, aslında sadece öğrenciler için değil, veliler için de mühim bir meseledir. Çünkü verilecek karar, hayatlarını etkileyecek bir karardır.
Trabzon Milli Eğitim Müdürlüğü, liseye girme hazırlığı içinde olan öğrencilerin, tercih edecekleri liseleri tanımalarına ve geleceklerinde yaşamlarını biçimlendirecek mesleğin kararını vermelerine, bilinçli ve etkin şekilde ön hazırlık yapmalarına yardımcı olmak amacıyla “Liseye Yolculuk” projesinin “Lise Tanıtım Günleri” ayağını 3-4 Mayıs tarihleri arasında düzenliyor.
Ortaöğretim kurumlarına geçişte  belirleyici rol oynayan TEOG sınavlarına hazırlık sürecinde, temel eğitim 6, 7 ve 8. sınıf düzeyinde bulunan öğrencilere  sistemli bir hazırlık süreci oluşturarak öğrencilerin akademik başarı düzeylerini artırıp ilgi ve becerileri doğrultusunda, doğru yönlendirme çalışmalarıyla ortaöğretime geçişlerini sağlayarak ilimizin eğitim niteliğini artırmak amacıyla yürütülen “Liseye Yolculuk” projesinin bir ayağı olan “Lise Tanıtım Günleri” kapsamında, 3-4 Mayıs tarihleri arasında Trabzon’da, 8. sınıf seviyesinde bulunan öğrencilere ve velilerine ortaöğretim kurumlarının tanıtımları yapılarak bu kurumlar hakkında bilgi sahibi olmaları amaçlanmaktadır.

Açılış törenine Trabzon Vali Yardımcısı Nusret ŞAHİN, Milli Eğitim Müdürü Hızır AKTAŞ, Şube Müdürleri Burak FETTAHOĞLU, Mesut KAŞ, okul müdürleri, öğretmenler ile öğrenciler katıldı.
Kurdele kesim töreninde bir konuşma yapan Vali Yardımcısı Nusret ŞAHİN, bu projenin, ülkemiz için önder ve örnek bir proje olduğunu, Trabzon’daki eğitim ve öğretimin kalitesine önemli ölçüde etki edeceğine vurgu yaparak emeği geçen herkese teşekkür etti.

Trabzon genelinde 47 ortaokul bünyesindeki toplam 4363 öğrenci ile velileri proje kapsamında bilgilendirilecek.

Tanıtım faaliyetlerine yedi ilçeden toplam otuz bir lise katılmaktadır. İlimiz genelinde 47 ortaokul bünyesindeki toplam 4363 öğrenci ile velileri, bu okullar hakkındaki bütün bilgilere, ilgili stantları gezerek ulaşabilmektedirler.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Trabzon,Liseye, Yolculuk, Projesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı