Haber
10 Şubat 2020 - Pazartesi 12:29
 
Trabzon’da kar yağışı ile buzlanmaya karşı uyarılar yapıldı
YAŞAM Haberi
Trabzon’da kar yağışı ile buzlanmaya karşı uyarılar yapıldı

Trabzon’da kar yağışı ile buzlanmaya karşı uyarılar yapıldı

 

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BUZLANMAYA KARŞI UYARDI

 

Trabzon Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı karla mücadele ekipleri, kardan kapanan yolları açık tutmak için kesintisiz olarak çalışmaya devam ediyor.

 

Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler, 10 Şubat Pazartesi saat 11.00 itibarıyla şehir genelinde 290 mahallenin yolunu ulaşıma açtı. Ekipler kar yağışının etkisini kaybetmesiyle kapalı kalan 210 mahallenin yolunu da açmak için çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Karla mücadele ekipleri ayrıca şehir merkezinde ve ilçelerde oluşan buzlanma karşısında tuzlama çalışmalarına da yoğun şekilde devam ediyor.

 

 

 

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, akşama kadar tüm kapalı mahalle yollarının ulaşıma açılmasının planlandığı ifade edilirken, özellikle buzlanmaya karşı vatandaşlar uyarıldı. Buzlanmanın il genelinde etkili olduğu ve ciddi riskleri beraberinde getirdiğine değinilen açıklamada, "Yol açma ve temizleme çalışmalarımızın yanı sıra buzlanmaya karşı tuzlama çalışmalarına da yoğun şekilde devam edilmektedir. Bu zaman zarfında özel araçların kullanılmaması, zaruri durumlarda ise mutlaka kar lastiği veya zincir olmadan kesinlikle trafiğe çıkılmaması büyük önem taşımaktadır. Ayrıca yaşlı, çocuk, hasta ve engelli vatandaşlarımızın zaruri haller dışında buzlanma riski bulunan alanlara çıkmaması önem taşımaktadır. Gerekli çalışmalar ivedilikle sürdürülmektedir" ifadeleri kullanıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Trabzon’da, kar, yağışı, ile, buzlanmaya, karşı, uyarılar, yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı