Haber
13 Kasım 2018 - Salı 09:00 Bu haber 1477 kez okundu
 
Trabzon'da Bu Hafta Hava Durumu
Ülkemizin Bu Hafta Karadeniz Üzerinden Gelen Soğuk Havanın Etkisine Gireceği ve Hava Sıcaklıklarının Hissedilir Derecede Azalacağı Tahmin Ediliyor!
YAŞAM Haberi
Trabzon'da Bu Hafta Hava Durumu

Trabzon'da Bu Hafta Hava Durumu

Trabzon'da Bu Hafta Hava Durumu

Meteoroloji 11. Bölge Müdürlüğünden Yapılan Açıklama ;

Yapılan son değerlendirmelere göre; bugün (13.11.2018 Salı) ülkemizin kuzey kesimlerinin, Çarşamba gününden itibaren ülkemiz genelinin Karadeniz üzerinden gelen soğuk havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor. Mevsim normalleri civarında seyreden hava sıcaklıklarının hissedilir derecede (6-12 derece) azalarak mevsim normallerinin altına inmesi bekleniyor.

Soğuk havayla birlikte, Karadeniz bölgesinin yüksek kesimleri, İç Anadolu’nun kuzey ve doğusunun yüksekleri ile Doğu Anadolu bölgesinin kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve kar yağışları görüleceği tahmin ediliyor.

Bu haftanın ikinci yarısında en yüksek hava sıcaklıklarının; Erzurum’da 1-2, Ankara’da 6-7, İstanbul’da 9-10, İzmir’de 11-12, Antalya ve Adana’da 16-17 derecelere, gece en düşük sıcaklıkların ise yurdumuzun iç kesimlerinde 0 derece ve altına düşmesi bekleniyor. Vatandaşlarımızın ani sıcaklık düşmesinin yaratabileceği olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

Kaynak: Editör: Taka61Net
Etiketler: Trabzon'da, Bu, Hafta, Hava, Durumu,
Yorumlar
Haber Yazılımı