Haber
10 Haziran 2019 - Pazartesi 09:03
 
İzlanda'da A Milli Takıma Saygısızlığa Türkiye'den sert tepki
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, İzlanda'da A Milli Futbol Takımımıza yapılan saygısızlıkla ilgili "Kabul edilemez. Gereğini yapacağımızdan milletimizin şüphesi olmasın." dedi.
SPOR Haberi
İzlanda'da A Milli Takıma Saygısızlığa Türkiye'den sert tepki

İzlanda'da A Milli Takıma Saygısızlığa Türkiye'den sert tepki

 

A Milli Futbol Takımı, 2020 Avrupa Şampiyonası Elemeleri H Grubu'nda İzlanda ile 11 Haziran Salı günü yapacağı maç için İzlanda'ya gitti.

 

Konya'dan özel uçakla Keflavik Havalimanı'na giden milli takım kafilesi, ülkeye girişleri sırasında İzlandalı yetkililer tarafından yaklaşık 2 saat pasaport kontrolünde bekletildi.

 

 

 

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu olaya Twitter adresi üzerinden tepki gösterdi.

 

Çavuşoğlu, "Milli Takımımızın İzlanda havaalanında maruz kaldığı muamele diplomatik teamüller bakımından da insani bakımdan da kabul edilemez. Gereğini yapacağımızdan milletimizin şüphesi olmasın." dedi.

 

 

 

 

Ömer Çelik Gerekli cevap Verilecektir

 

İzlanda'daki skandala bir tepki de AK Parti MKYK ve MYK üyesi Ömer Çelik'ten geldi.

 

Milli takımımıza İzlanda havaalanında yapılan saygısız muamele, İzlanda yetkili makamlarının doğrudan sorumluluğundadır. İzlanda makamlarını en güçlü şekilde. kınıyoruz. Sporun ruhuna yakışmayan bu saygısızlık karşısında gerekli tüm cevaplar net şekilde verilir.

 

İzlanda makamları, insani olmayan, sporun ruhuna uymayan ve diplomatik açıdan asla kabul edilmeyecek bu davranışların sorumlusudur.

 

İzlanda Makamları Özür Dilemelidir

 

Milli takımımıza yapılanlar bir nevi şiddettir. İzlanda makamları bu "ilkel" uygulama için özür dilemelidir. Bu yanlışı telafi edecek adımlar atmalıdır.

 

Milli takımımıza selam gönderiyoruz, tüm milletimizin desteğinin onlarla olduğunu biliyorlar. İlkel davranışlara, sporun ruhuna uygun başarılar elde ederek en iyi cevabı vereceklerine inanıyoruz. Yüreğimiz milli takımımızla...

 

Kaynak: Editör: Taka61Net
Etiketler: İzlanda'da, A, Milli, Takıma, Saygısızlığa, Türkiye'den, sert, tepki,
Yorumlar
Haber Yazılımı