Haber
07 Ocak 2020 - Salı 17:49
 
DKBB VE TRABZON ÜNİVERSİTESİ İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALADI
GENEL Haberi
DKBB VE TRABZON ÜNİVERSİTESİ İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALADI

DKBB VE TRABZON ÜNİVERSİTESİ İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALADI

 

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nun başkanlığını yürüttüğü Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği (DKBB) ile Trabzon Üniversitesi arasında iş birliği protokolü imzalandı.

 

 

 

Büyükşehir Belediyesinde düzenlenen protokol imza törenine Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği Başkanı Murat Zorluoğlu, Trabzon Üniversitesi Rektörü Emin Aşıkkutlu ile Birlik Genel Sekreteri Mehmet Şentürk katıldı.

 

 

 

HER TÜRLÜ DESTEĞE HAZIRIZ

 

Törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı ve Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği Başkanı Murat Zorluoğlu “Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği ile Trabzon Üniversitesi arasında gerçekleştirdiğimiz iş birliği protokolünün hayırlı sonuçlar vermesini diliyorum. Trabzon Üniversitesi’nin şehrin diğer kurumlarıyla iş birliği yapma noktasındaki arzulu tutumunu ve bu konuda gösterdiği iradeyi çok önemli buluyorum. Üniversitemizin deneyimlerinin Büyükşehir Belediyemiz başta olmak üzere Birliğimiz vasıtasıyla bölgedeki tüm il ve ilçe belediyelerine aktarılması hakikaten çok kıymetli. Yapacağımız ortak çalışmalar ve birlikte hazırlayacağımız projelerle üniversitenin tecrübelerini daha kaliteli hizmet noktasında belediyelerimize aktarmayı amaçlıyoruz. Yine belediyelerimiz de yeni kurulan üniversitemize mutlaka katkı sunacaktır. Hem Büyükşehir Belediyesi hem de Birlik olarak Trabzon Üniversitesi ile yapılacak ortak çalışmalara her türlü katkıyı sunacağımızı belirtmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

 

 

 

REKTÖR AŞIKKUTLU TEŞEKKÜR ETTİ

 

Trabzon Üniversitesi Rektörü Emin Aşıkkutlu ise “Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği ile üniversitemiz arasında gerçekleşen protokolün hayırlı olmasını temenni ediyorum. Yeni kurulan bir üniversite olsak da birimlerimiz ve idari kadromuza bakıldığında oldukça köklü bir kuruluşuz. Ciddi bir deneyim ve birikime sahibiz. Bu birikimimizi paydaşlarımızla paylaşmaktan onur duyuyoruz. Doğu Karadeniz Belediyeler Birliğinin gösterdiği duyarlılık için de teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

 

 

 

İki kurumun iş birliği yapmasını sağlayacak protokol, Büyükşehir Belediye Başkanı ve Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği Başkanı Murat Zorluoğlu ile Trabzon Üniversitesi Rektörü Emin Aşıkkutlu tarafından imzalandı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: DKBB, VE, TRABZON, ÜNİVERSİTESİ, İŞ, BİRLİĞİ, PROTOKOLÜ, İMZALADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı