Haber
15 Mayıs 2020 - Cuma 10:19
 
12 Haziran itibari ile Cami'lerde Namaz kılınmaya başlanıyor şartları var
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş kanal 7’de canlı yayında camilerin açılacağı tarihi açıklayıp vatandaşlara müjdeli haberi verdi. Erbaş "12 Haziran'da camilerimizin avlularında namaz kılmaya başlayacağız." ifadelerini kullandı.
GÜNDEM Haberi
12 Haziran itibari ile Cami'lerde Namaz kılınmaya başlanıyor şartları var

12 Haziran itibari ile Cami'lerde Namaz kılınmaya başlanıyor şartları var

 

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş kanal 7’de canlı yayında  camilerin açılacağı tarihi açıklayıp vatandaşlara müjdeli haberi verdi.  Erbaş "12 Haziran'da camilerimizin avlularında namaz kılmaya başlayacağız." ifadelerini kullandı.

 

TAKVİM DEVREYE GİRİYOR

 

 

Hayatın diğer alanlarında olduğu gibi camilerde normalleşme de Koronavirüs Bilim Kurulu’nun vize vereceği bir takvim içinde uygulamaya sokulacak.

 

BAYRAM NAMAZI YOK

 

 

 

Camilerin açılmasıyla birlikte geçerli olacak tedbirlerin yer alacağı plan yayımlanacak. Plan cami cemaatlerine yol göstermek amacını taşıyacak. İlk etapta toplu namazların katılımın nispeten az olduğu vakit namazları ile sınırlı kalacağı dile getiriliyor. Şu anki şartlara göre bayram namazının camilerde kılınmasının mümkün görülmediği ifade ediliyor.

 

CEMAAT KENDİ SECCADESİNİ GETİRECEK

 

Camilerin açılması durumunda cemaatin kendi seccadelerini beraberinde getirmesi önerilecek.

 

2 METRE SOSYAL MESAFE KURALI

 

Yaklaşık 10 metrekareye bir kişi gelecek şekilde camiye girişlere izin verileceği ve iki metre sosyal mesafe kuralına dikkat edileceği ifade ediliyor. Her cami girişinde dezenfektan bulundurulacak.

 

MASKE ZORUNLU

 

Camide ibadet etmek isteyenler maske takmak zorunda olacak. Olası bir enfeksiyon durumunda geriye dönük bir takip gerçekleşebilmesi için camiye gelenlerin ismi ve iletişim bilgileri kayıt altında tutulacağı ifade ediliyor

Kaynak: Editör:
Etiketler: 12, Haziran, itibari, ile, Cami'lerde, Namaz, kılınmaya, başlanıyor, şartları, var,
Yorumlar
Haber Yazılımı